Christies London kunngjør høydepunktene av den kommende auksjonen av viktige juveler 3. juni 2015.
Salget har en imponerende visning av både antikke og moderne smykker, signerte deler av de store husene som Bulgari, Cartier, Dior, Graff, Tiffany og Van Cleef & Arpels, sammen med noen eksepsjonelle fargede steiner og diamanter. Salget omfatter 395 partier og forventes å oppnå i overkant av £ 7 millioner.
En av de mest fremragende verkene i salget er en suveren smaragd- og diamantsuite fra 1960 av Bulgari (estimat: £ 250,000-300,000).
Som det fremgår av Christies katalog:
Bulgari juveler fra 1960-tallet er karakterisert ved deres dristige bruk av levende farger i forbindelse med en omfattende sysselsetting av steiner kuttet en cabochon, spesifikt i hovedstillinger og mest nyskapende ved bruk av edle steiner enn halvedelstener. Videre, som illustrert av denne suiten, returnerte Bulgari igjen og igjen til en mer kompakt avrundet skjoldform, ofte brukt i brosjer, anheng og øreringer ofte i kombinasjon med smekkehalsbåndet.
Denne suiten er et eksempel på det beste fra Bulgari.
Cartier vil være representert i dette salget av over 60 kreasjoner, som innkapsler det brede spekteret av design av dette flotte smykkematerialet Maison; blant disse kreasjonene er åtte ikoniske 'Panthere' og tiger juveler, som hver fanger essensen av disse berømte Cartier-motivene i sin slanke og forlokkende form.
Den brede mansjetten på dette Panthere-klokken, fra Cartier, presenterer et sentralt, skulpturert panteresett med uvanlige øverste flekker og nese til den pavé-sett strålende diamantfrakken, med navettformet smaragddetalj, det polerte surroundsettet med strålende snitt diamant aksenter, til en lignende sett grense, det motsatte innen sirkulært klokke, kvartsbevegelse:
Med samlernes stadig økende etterspørsel etter naturlige perler av høy kvalitet, vil Christies London tilby et utmerket utvalg av naturlige perler i en rekke former og design.
Salget har også en rekke private samlinger med sjeldne juveler av høy betydning og et bredt utvalg av steiner i en rekke kutt og farger, inkludert en Burma-rubin på 8 karat og en Burma-safir på 28 karat, begge uten indikasjon på termisk behandling.
Her nedenfor er en rubin- og diamantring, med en puteformet rubin som veier omtrent 8.04 karat, klo-sett mellom trappet baguett-kutt diamant tre stein skuldre, løftet på en polert bøyle. (Anslå £ 100,000-150,000).
Ringen er avbildet sammen med en naturlig perle- og diamantring, med et stort boutonformet naturperlsenter som måler omtrent 14.2 x 13.2 mm, til et kanalsett kvadrat- og baguettkuttet diamantkrage galleri og lignende sett avsmalnende skuldre, hevet på en polert bøyle. (Anslå £ 40,000-60,000).
En av de mest fascinerende juvelene som noensinne er laget, "Zip Necklace" av Van Cleef & Arpels, vil være til stede i denne enestående rosa safir- og diamantversjonen. Modellert som glidelås, pavé-sett med rosa safirer i forskjellige nyanser ispedd briljantslipte diamanter og kaliberskårne rosa safirer med glidebryter med tilsvarende satt duskdråpe.
Den imponerende safiren nedenfor har en rektangulær kuttformet form og veier omtrent 28.15 karat. Flankert av skjoldformede fancy-klipte diamant skuldre, hever den seg på en polert bøyle (estimer £ 200,000-300,000).
Det er en fortsatt etterspørsel etter Art Deco juveler, som feirer den kreative teft og geometriske utformingen av perioden. Dette salget representerer Art Deco-stilen med et fantastisk utvalg av eksempler fra de ledende husene og designerne.
Etterspørselen etter historiske smykker med herkomst fortsetter uforminsket, med samlere rundt om i verden som konkurrerer om disse fragmentene av historien. Storslåtte antikke smykker i et bredt spekter av anslag inneholder dette salget; deriblant en praktfull safir- og diamantopplevelse fra 19-tallet fra samlingen av et kongehus og en slående peridot-riviere; så bærbare i dag som det var ved oppstarten for over 100 år siden.
Denne edwardianske smaragd- og diamantsuiten består av et choker-halskjede, designet som et gradert millegrain-sett gammeldags diamant med repeterende sløyfemotiv åpent panel, hver med et ovalt eller firkantet smaragdhøydepunkt midt mellom diamantlinjegrensene; sammen med en sirkulær brosje / anheng med lignende design, den sentrale puteformede smaragden, innenfor en dobbel kant av millegrain-set gamle kuttede diamanter, til en utstrålende knivstangsring og ytre smaragd- og diamantsett laurbærkransramme, og henger ytterligere smaragd- og diamantdråpe- og diamantsvagtsuspensjon, ca 1905.
Dette fantastiske rubin- og diamantkjedet tilhører hennes kongelige høyhet prinsessen av Bayern. I krageutforming er den sammensatt av ni puteformede rubiner og briljante kuttede diamantklynger, forbundet med marquise, pære og briljantslipte diamantdistanser, til en diamantlinje bakkjede, og suspenderer et lignende sett avtakbart rubin- og diamantdråpeanheng.
Dette imponerende safir- og diamantkjedet fra 19-tallet ledsages av en tiara og et corsage-ornament.
Ensemblet består av et frynsehalsbånd av graderte safir- og gammeldagte diamantklynger forbundet med diamantblomster- og foliatilkoblinger, og henger opp en serie safir- og gammelskåret diamantdråper, montert i sølv og gull, ca 1830, låsen rundt 1860, 41.5cm lang. Halskjedet går sammen med en tiara designet som en spray med gamle kuttede diamanthundroser, med puteformede safirsentre og knopper, blant diamantsett løvverk, og en corsage ornament av lignende design, montert i sølv og gull, ca 1860 med senere endringer.
Innlegg redigert av Claudia Carletti, Smykker gjennom tid. Alt materiell med tillatelse fra Christies London.
Hei Claudia, nydelig samling 🙂
Er det ikke? 🙂 takk!