Auksjoner Auksjoner: Sotheby's Blå diamanter Høy smykker Storslåtte juveler Sotheby

Ny verdensrekord for øreringer på auksjon: Apollo- og Artemis-diamantene selger for til sammen 57 millioner dollar

Apollo og Artemis diamanter Sothebys Genève

Diamantene Apollo Blue og Artemis Pink ble solgt på Sothebys Genève, Magnificent Jewels og Noble Jewels for henholdsvis 42 og 15 millioner dollar for til sammen 57 millioner dollar.

Sotheby's brakk en ny rekord for øreringer på auksjon. Ved salg av storslåtte juveler og edle juveler, som fant sted i Genève 16. mai, ble 'Apollo Blue' og 'Artemis Pink' diamantene de mest verdifulle øredobbene som noensinne er solgt på auksjon, og realiserte til sammen 57 millioner dollar.

De to diamantene ble kjøpt av den samme anonyme kjøperen, og de vil bli holdt sammen som øreringer.

Salget av disse to diamantene førte til en ekstraordinær sesjon, med 90% av loddene solgt for en samlet verdi av $ 151 millioner, 3 partier solgt for over $ 10 millioner og 5 partier solgt for over $ 5 millioner og sist men ikke minst to tredeler av solgte partier over høyt estimat (finn her alle detaljerte resultater for Økt 1 og 2 og Sesjon 3 av salget).

Salget satte også en auksjonsrekordpris per karat for en Fancy Intense Purplish Pink 7.04 karat diamant av Piaget, som oppnådde $ 13 millioner - $ 1,8 millioner per karat (video).

Intens lilla rosa diamant-Sothebys Genève 16. mai 2017
Superb Fancy Intense Purpleish Pink diamantring. Sett med en modifisert rektangulær, briljantslipt fancy intens purpurrosa diamant som veier 7.04 karat, mellom trekantede diamantskuldre. Signert Piaget. Diamanten er klassifisert av GIA som Fancy Intense Purpleish Pink, Natural Color, VS1 Clarity og Type IIa.

Annen bemerkelsesverdige auksjonsresultater

Gems og juveler fra en suveren privat samling gruppe av lodd, en samling av de fineste diamantene og edelstenene, samt signerte juveler fra de mest ettertraktede smykkerhusene, doblet estimatet før salg for å realisere totalt $ 15,9 millioner, og oppnådde en enestående utsalgsrate på 96%. Blant disse partiene er følgende:

A pæreformet diamantring, som veier 32.42 karat av Harry Winston som doblet det lave anslaget for å realisere 3,3 millioner dollar:

Sothebys Genève Mai 2017 Lot 326 Harry Winston
Viktig diamantring, Harry Winston
Sett med en pæreformet diamant som veier 32.42 karat, mellom koniske baguett diamant skuldre, størrelse 49, signert Winston, produsentens merke.
Ledsaget av GIA-rapport nr. 667088, med angivelse av at diamanten er D Color, VVS1 Clarity, sammen med et arbeidsskjema som sier at diamanten kan være internt feilfri etter mindre gjenpolering, og en type IIb klassifiseringsbrev.

An smaragd og diamantring av Harry Winston oppnådd fem ganger estimatet som solgte for $ 929,465 XNUMX dollar:

Lot 315- Emeral Ring Harry Winston 21.34 karat - Sothebys Genève 16. mai 2017
Veldig fin smaragd- og diamantring, Harry Winston
Sett med en trinnskåret smaragd som veier 21.34 karat, mellom trekantede diamantskuldre, størrelse 48, signert Winston, produsentmerker for Jacques Timey.
Ledsaget av SSEF-rapport nr. 90973, der det fremgår at smaragden er av colombiansk opprinnelse, uten indikasjoner på endringer i klarhet, sammen med et vedleggsbrev. Også ledsaget av Gübelin rapport nr. 17059002, der det fremgår at smaragden er av colombiansk opprinnelse, med en mindre mengde olje i sprekker.

Rubin og diamant brosje og øreklips av Van Cleef & Arpels som solgte for til sammen $ 477,551:

Lott 318- Rubin og diamant brosje VCA- Sothebys Genève 16. mai 2017
Rubin- og diamantsølje, Van Cleef & Arpels
Blomsterdesign, kronbladene er satt med kalibrerte rubiner en serti mystérieux, pistilen pyntet med briljantslipte diamanter, den avtakbare stammen og bladet er satt med briljantslipte og bagettdiamanter, signert Van Cleef Arpels, nummerert, fransk analyse og produsent merker, pose stemplet Van Cleef & Arpels.
Parti 319 Van Cleef & Arpels Sotheby's Genève mai 2017
Et par rubin- og diamantørklemmer, Van Cleef & Arpels
Hver er utformet som en valmue, kronbladene er satt med kalibrerte rubiner en serti mystérieux, pistilen pyntet med briljantslipte diamanter, signert Van Cleef Arpels, nummerert, fransk analyse og produsentmerker, koffertstemplet Van Cleef & Arpels.

Videre, a rubin, diamant og onyx armbånd signert Laclochedatert circa 1925, steg over anslaget for å oppnå $ 748,498:

Lot 374- Ruby-, onyx- og diamantarmbånd, Lacloche- Sothebys Genève 16. mai 2017 II
Attraktivt og sjeldent rubin-, onyx- og diamantarmbånd, Lacloche, ca 1925
Av åpent arbeidsdesign, dekorert med rosemotiver satt med cabochon rubiner og onyx, og millegrain-sett med sirkulære, enkeltkuttede og rosa diamanter, lengde ca 180 mm, signert Lacloche, fransk assaymerke.
Ledsaget av en kopi av originaltegningen, stemplet Anc. Etabts LACLOCHE og datert 27. oktober 1925.

Og a jadeite, onyx, rubin og diamant anheng / brosje av Cartier (cirka 1925) ble solgt for $ 374,500 1897 - mer enn dobbelt så høyt estimat. Fra Cartier 'gyldne æra' var denne anheng / brosje tidligere i samlingen til Mona, grevinne von Bismarck (1983-XNUMX):

Lot 362- Mona Bismarck Cartier brosje - Sothebys Genève 16. mai 2017
Viktig anheng / brosje i jadeitt, onyx, rubin og diamant, Cartier, ca 1925
Sett med to utskårne jadeitter på en onyx-bøyle, fremhevet med enkelt- og sirkelsnittede diamanter, endene satt med sukkerlaffigrubiner, signert Cartier, nummerert, franske produsentmerker.
Tidligere i Mona-samlingen, grevinne von Bismarck (1897-1983).
De praktfulle juvelene til avdøde grevinne Mona Bismarck, Sothebys Genève, 13. mai 1986, lodd 8.

Som et personlig høydepunkt er her denne 3.32 karat viktig Fancy Vivid Blue diamantring, som solgte for $ 6,8 millioner:

Lott 363A- Fancy Vivid Blue 3.32 karat - Sothebys Genève 16. mai 2017
Viktig fancy levende blå diamantring
Sett med en trinnskåret diamant som veier 3.32 karat, mellom trekantede diamantskuldre.
Ledsaget av GIA-rapport nr. 11892488, datert 12. mars 2002, om at diamanten er Fancy Vivid Blue, Natural Color, Internt Flawless; sammen med en oppdatert rapport, datert 18. april 2017, om at diamant er Fancy Vivid Blue, Natural Color, Internt Flawless.

Kommenterer salgsresultatene, David Bennet, verdensomspennende styreleder for Sothebys internasjonale smykkedivisjon og styreleder for Sveits, Sa: “Det har vært et privilegium for Sotheby's å bli betrodd den supre 'Apollo Blue' og 'Artemis Pink' (…). Resultatene fra dagens salg - som så mer enn 90 prosent av solgte lodd og tre nye verdensauksjonsposter - understreker igjen den sterke etterspørselen etter diamanter, edelstener og juveler av topp kvalitet. Jeg er glad for at steinene vil forbli sammen som øreringer. Dette har vært et fantastisk innledende smykkesalg på Mandarin Oriental, Genève, som langt overgikk forventningene, med totalt over 150 millioner dollar. Vi gleder oss stort til den kommende auksjonen av Fine Jewels på Sotheby's rue Diday i Genève 1. juni. ” CC

0 kommentarer til “Ny verdensrekord for øreringer på auksjon: Apollo- og Artemis-diamantene selger for til sammen 57 millioner dollar"

Legg igjen en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan kommentaren din behandles.

Oppdag mer fra HIGH JEWELLERY DREAM

Abonner nå for å fortsette å lese og få tilgang til hele arkivet.

Fortsett å lese