Auksjoner Blogg Christies Eksepsjonelle juveler Høy smykker Storslåtte juveler Spektakulære stykker

Auksjonsresultater: Verdensauksjonsrekord for et Kashmir-safir ved Christie's Geneva Magnificent Jewels Sale

I går Christie's Auksjon av flotte juveler, som fant sted i Genève, Hotel des Bergues, hentet et totalt resultat på 97,515,535 US dollar, og solgte 77% ved lodd og 81% etter verdi.

I denne videoen fremhever den fantastiske auksjonen:

Ganske interessante tall preget salget:

  • verdensauksjonsrekorden satt for en Kashmir safir
  • 138 kjøpere fra 24 land
  • sterke resultater for fargede perler og naturperler
  • animert konkurranse på juveler signert JAR

Her er de ti beste partiene som er solgt på auksjonen

1) Det øverste partiet og nummer 1 i dette diagrammet var rektangulært kuttet fancy levende rosa diamant ring på 5.18 karat, som solgte for 10,709,442 XNUMX XNUMX US $.

Rektangulært kuttet Fancy Vivid Pink Diamond
Den rektangulære kuttet Fancy Vivid Pink Diamond i en oval diamantomringning, montert i gull.

2) A pæreformet D-farge feilfri type IIa diamant av 55.52 karat som solgte for 9,517,945 XNUMX XNUMX dollar.

Pæreformet diamant
Pæreformet diamant

Ledsaget av rapport nr. 1162568312 datert 24. oktober 2014 fra GIA Gemological Institute of America om at diamanten er D-farge, feilfri klarhet, med utmerket polsk og utmerket symmetri og et diamanttype klassifiseringsbrev om at diamanten er type IIa.

3) A putesnitt Kashmir safirring av 35.09 karat, som gikk for USD 7,357,999 XNUMX XNUMX, og etablerte verdens auksjonsrekord for et Kashmir-safir.

Puteformet Kashmir safir
Puteformet Kashmir safir

Denne eksepsjonelle steinen er ledsaget av rapport nr. 77675 datert 1. desember 2014 fra SSEF Swiss Gemmological Institute om at safiren er av Kashmir-opprinnelse, uten indikasjoner på oppvarming, og en tilleggskommentar som sier at denne fargespekteret av safir også kan kalles 'Royal Blue' i handelen, sammen med et vedlegg som sier at denne safiren har en 'attraktiv og mettet blåfarge og enestående renhet. Dens livlige blå fargetoner er ytterligere uttalt av sin velproporsjonerte skjærestil og flere indre refleksjoner.

Puteformet Kashmir safir, satt med trekantede diamant skuldre og baguett-kuttet diamant bøyle, montert i gull
Puteformet Kashmir safir, satt med trekantede diamant skuldre og baguett-kuttet diamant bøyle, montert i gull.

4) Et sent 19-tall enkeltstrenget naturlig perlekjede, som måler ca 11.1 til 7.8 mm.

Et enkeltstrenget naturlig perlekjede.

Sammensatt av førti-tre graderte naturlige perler, som måler omtrent 11.2 til 7.9 mm, til det sirkulære kuttede diamantknipte samlelåsen, montert i gull. Ledsaget av rapport nr. 79742 datert 30. mars 2015 fra SSEF Swiss Gemmological Institute om at de 43 perlene er naturlige saltvannsperler, og et vedleggsbrev om at '.. Disse perlene er veldig samsvarende i sin runde til runde form og i den meget fine overflaten glansen. (...). Å sette sammen et matchende utvalg av naturperler i denne størrelsen og kvaliteten er veldig sjelden og eksepsjonell. '

5) Et putesnitt Burmesisk rubinring på 30.20 karat som gikk US $ 3,408,084 XNUMX.

En puteformet burmesisk rubinring.
En puteformet burmesisk rubinring flankert av pæreformede diamantskuldre, montert i platina.

6) A strålende F-farge Internt feilfri diamant anheng av 30.20 karat som solgte for 3,049,001 XNUMX XNUMX dollar.

Strålende kuttet F-farge IF Diamond Pendant.

7) A rektangulært kuttet fancy purpurrosa Internt feilfri diamantring av type IIa på 7.47 karat som gikk for USD 2,570,223 XNUMX.

Rektangulært kuttet Fancy Purplish Pink Internt feilfri diamantring av type IIa.
Rektangulært kuttet Fancy Purplish Pink Internt feilfri type IIa diamantring, med en pavé-farget diamantramme og bøyle, montert i gull.

8) A tre-strengs naturperle- og diamantkjedeog målte 12.2 til 5.3 mm som solgte for 2,313,735 XNUMX XNUMX dollar.

Trestrengs naturperle- og diamantkjede.

Sammensatt av sekstifire, seksti og femtifem naturlige perler og to dyrkede perler, som måler omtrent 12.2 til 5.3 mm, til den enskårne diamantsettet, montert i gull, korteste rad 48.2 cm, i grønn skinn Sabbadini-veske.
Clasp signerte Sabbadini.

9) A rektangulær trinnskåret D-farge SI1 Type IIa diamantring på 27.49 karat som gikk for USD 2,313,735 XNUMX.

Rektangulær trinnskåret D-farge SI1 Type IIa diamant.
Rektangulær trinnskåret D-farge SI1 Type IIa diamantring.

10) A rektangulært kuttet E-farge, VVS2 diamantring av 18.26 karat, av Bulgari, som solgte for 2,057,247 XNUMX XNUMX dollar.

Rektangulært kuttet E-farge, VVS2 Diamond Ring.

En voldsom kamp ble også kjempet for fire juveler signerte JAR, som utgjorde $ 1,714,195.

Endelig, Royal Emerals of India: et par antikke colombianske smaragdindiske armbånd, rundt 1900, solgt for 1,736,637 XNUMX XNUMX dollar.

Et par antikke smaragd indiske armbånd.

Redigert av Claudia Carletti, Smykker gjennom tid. Alt materiell med tillatelse fra Christies.

0 kommentarer til “Auksjonsresultater: Verdensauksjonsrekord for et Kashmir-safir ved Christie's Geneva Magnificent Jewels Sale"

Legg igjen en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan kommentaren din behandles.

%d