Wat een nacht moet het gisteravond geweest zijn! De hamer ging naar beneden Sotheby's Genève, om een nieuw wereldrecord voor de verkoop van een gekleurde diamant. De Blauwe maan, een kussenvormige Fancy Vivid Blue Diamond van 12.03 karaat, werd verkocht voor een sensationele $ 48,468,158 ($ 4,028,941 per karaat; schatting was $ 35-55 miljoen). Een nieuw wereldrecord gemarkeerd voor prijs per karaat, voor elke diamant van elke kleur, voor elke edelsteen of elk juweel. Een echte mijlpaal in de geschiedenis van de veiling.
ook De blauwe maan, zoals De roze (verkocht tijdens Christie's Geneva Prachtige juwelen veiling op 10 november aan een particuliere koper in Hong Kong, en nu bekend als 'Sweet Josephine'), is gedoopt met een nieuwe naam, die ook de naam 'Josephine' bevat: 'De blauwe maan van Josephine'… Wie weet is het misschien dezelfde privéverzamelaar, in welk geval deze dame genaamd Josephine zeker een zeer bevoorrecht en geliefd persoon is, die twee van die diamanten heeft ontvangen die tot de grootste edelstenen ter wereld behoren.
Ontdek The Blue Moon of Josephine in deze video.
Als we teruggaan naar de boeken, moeten we onthouden dat het vorige veilingrecord voor elke diamant in het bezit was van De Graff Pink (24.78 karaat) die in 46.2 werd verkocht voor $ 2010 miljoen in Sotheby's Genève, en hier beschreven door David Bennett, Sotheby's wereldwijde voorzitter van sieraden:
Nog een belangrijke diamant, De Zoe Diamond ($ 3,348,205 per karaat), zet de benchmark voor de veilingrecordprijs per karaat voor elke diamant en edelsteen: een record dat evenzeer werd verbroken door De blauwe maan van Josephine's uitzonderlijke resultaat.
Alweer op De blauwe maan van Josephine, Zegt Bennet:
Ik ben absoluut blij met het recordresultaat van vanavond - deze adembenemende blauwe diamant is zeker een once-in-a-lifetime steen. Ik ben ook blij te kunnen zeggen dat de verkoop vanavond in Genève voor dit jaar in totaal ongekend 300 miljoen dollar bedraagt, na onze recordbrekende verkopen in mei. De ster van de avond, de 'Blauwe Maan van Josephine', werd ontdekt in de Cullinan Mine, die eigendom is van Petra Diamonds, en werd tot in de puntjes gepolijst door Cora International. Het neemt nu zijn plaats in tussen 's werelds grootste diamanten.
Verdere hoogtepunten van de veiling omvatten:
Een buitengewone mooie levendige paars-roze diamanten ring van uitzonderlijke kleur met een gewicht van 8.24 karaat werd verkocht voor $ 13,866,553 ($ 1,682,834 per karaat) aan een anonieme koper.
WERELD VEILING RECORD VOOR EEN FANCY ORANJE ROZE DIAMANT. Uit de collectie van Sir Sean Connery, werd deze sublieme fancy oranje-roze diamanten hanger, met een gewicht van 15.20 karaat en met VS2 US4 duidelijkheid, verkocht voor $ 4,044,162 ($ 266,063 per karaat) aan de internationale handel.
Ketting samengesteld uit een lijn van getrapte smaragden omlijst met briljant geslepen diamanten, afgewisseld met op dezelfde manier geslepen diamantmotieven, waarvan de centrale getrapte smaragd 20.61 karaat weegt; de voorkant gemarkeerd met een afneembare lijn van verschillend gevormde smaragden en briljant geslepen diamanten, de centrale zeshoekige smaragd aangegeven 22.25 karaat te wegen, een afneembare hanger bezet met een peervormige smaragd aangegeven met een gewicht van 15.97 karaat, omringd met briljant geslepen diamanten . Deze prachtige smaragd en diamanten ketting, door Harry Winston, 1959, werd verkocht voor $ 3,820,926 aan een anonieme koper.
Zeer fijne saffier en diamanten ring. Bezet met een kussenvormige saffier met een gewicht van 40.13 karaat, omgeven door marquise-vormige diamanten. Begeleid door SSEF-rapport nr. 82356 en Gübelin rapport nr. 9810043, gedateerd 14 oktober 1998, elk met de vermelding dat de saffier van Birmese oorsprong is, zonder aanwijzingen van verhitting, 'koningsblauwe' kleur; samen met een bijlagebrief waarin de kwaliteit en de zeldzaamheid van de steen worden uitgedrukt, en een Gübelin-rapport.
Verkocht voor $ 3,179,122 ($ 79,221 per karaat) aan een anonieme koper.
Deze prachtige Kashmir saffier- en diamanten ring met een gewicht van 16.40 karaat werd verkocht voor $ 2,760,554 ($ 168,327 per karaat) aan een internationale particuliere koper.
Een fancy levendig gele diamanten ring, bezet met een tepgeslepen fancy levendig gele diamant van 22.43 karaat, tussen twee gelijkgeslepen diamanten van 4.09 en 4.13 karaat. Begeleid door GIA-rapport nr. 1176238839, waarin staat dat de centrale diamant Fancy Vivid Yellow, Natural Color, VS2 Clarity en GIA-rapportnr. 5172238876 en nr. 2175238872, waarin staat dat de zijdiamanten beide E-kleur, VVS2-zuiverheid zijn.
Een aantrekkelijke fancy intens blauwe diamanten ring. Bezet met een peervormige fancy intens blauwe diamant van 3.17 karaat, omlijst met briljant geslepen diamanten met een roze tint, de montering geaccentueerd met briljant geslepen diamanten. Begeleid door GIA-rapport nr. 5171223455, waarin staat dat de diamant Fancy Intense Blue, Natural Color, VS2 Clarity is.
Verkocht voor $ 2,521,373 ($ 795,386 per karaat) aan Internationale handel.
Een robijn, saffier en diamanten staafbroche, montuur door Van Cleef & Arpels. De middelste set met een ovale robijn van 6.02 karaat, tussen twee kussenvormige saffieren van 10.44 en 13.44 karaat, verder benadrukt met briljantgeslepen diamanten, gesigneerd montuur VCA, genummerd, Franse assay en makerstekens.
Begeleid door SSEF-rapport nr. 82325 en Gübelin rapport nr. 15100007, elk waarin staat dat de saffier met een gewicht van 13.44 karaat van oorsprong uit Kasjmir is, zonder aanwijzingen voor verhitting. Ook vergezeld van SSEF-rapport nr. 82326, waarin staat dat de robijn van Birmese oorsprong is, zonder tekenen van verhitting en met een matige hoeveelheid olie in de kloven; en rapporteer nr. 82327, waarin staat dat de saffier met een gewicht van 10.44 karaat van Ceylon-oorsprong is, zonder aanwijzingen voor verhitting.
Verkocht voor $ 2,521,373 aan een anonieme koper.
Een aantrekkelijke fancy bruinachtig oranje roze diamanten ring. Bezet met een peervormige fancy bruinachtige oranjerode diamant van 10.58 karaat. Begeleid door GIA-rapport nr. 2165713918, waarin staat dat de diamant Fancy Brownish Orangy Pink, Natural Color, VS1 Clarity is.
Verkocht voor $ 2,162,600 ($ 204,405 per karaat) aan Internationale handel.
Meer hoogtepunten zijn onder meer twee tiara's met nobele herkomst: een parel en diamant Cartier Tiara, gered van het zinken van de Lusitania in 1915, verkocht voor US $ 799,265. De tiara maakte ooit deel uit van de sieradencollectie van Lady Marguerite Allan (1873-1957) en was een van de juwelen die ze aan boord van het noodlottige schip nam. Lady Allan overleefde de ramp, net als de tiara, en bleef in de familie.
En een opvallend tiara van Cartier gemaakt van staal en diamanten in totaal US $ 536,165:
Last but not least, drie boeiende paren oorclips van JAR, zag gisteravond sterke prijzen. Ze werden geleid door een paar oorclips met bombé-ontwerp, met twee suikerbrood cabochonsaffieren in een gemonteerde pavé-set met diamanten, die werden verkocht voor US $ 584,002:
Bericht bewerkt door Claudia Carletti, Sieraden door de tijd heen. Alle materiële hoffelijkheid van Sotheby's.
0 reacties op “Veilingresultaten: Sotheby's Magnificent Jewels and Noble Jewels - Genève, 11 november 2015"